Čaj na léčbu neplodnosti

24.6. 2018

O tom, že léčivé byliny pomáhají, většina z nás asi nepochybuje. Já určitě ne, bylinky mě provázejí od dětství.  Ale to, jak dobře funguje bylinkový čaj na léčbu neplodnosti, mě překvapilo.

Bylinky se v mojí rodině používají, co pamatuji. Sbírali jsme jitrocel a dělali z něj sirup proti kašli. Sušili jsme meduňku na nespavost, mateřídoušku a šípky na nachlazení. A pracuji s nimi dodnes. Moje dcery vaří sirup z černého bezu, heřmánkovým čajem se uspávám. Poslední léta si vařím čaj z červeného jitrocele, který mi pomáhá, když se tak nějak oteplí😊 (což nesouvisí s globálním oteplováním planety, ale s hormonálními změnami po padesátce😊).

Takže když před cca 15 lety jedna moje známá spontánně otěhotněla ze starého receptu, který někde sehnala po „bábě z Radnic“(v minulém století známá bylinkářka a lidová léčitelka), zkusila jsem v Českých Budějovicích najít bylinkářství, kde by měli něco podobného. A našla jsem!

Tehdy jsem pracovala v centru asistované reprodukce jako embryoložka a s kolegy jsme zkoušeli doporučovat recept na čaj pacientkám, kde se dlouho těhotenství nedařilo.

Výsledek byl docela překvapivý. U řady z nich se těhotenství opravu povedlo. A většina pacientek měla lepší výsledek po hormonální stimulaci, odebrali jsme jim více vajíček.

Receptů na bylinkový čaj na graviditu je mnoho. Diskusní  fóra o neplodnosti jsou jich plná, Google Vám jich taky najde řadu. Já doporučuji směs z jednoho českobudějovického bylinkářství, recept jak ho užívat a kde se dá objednat najdete v tomto článku.

U bylinkového čaje je vždy důležité dlouhodobé užívání. Obvykle to bývá aspoň půl roku. Podle mých zkušeností je to opravdu třeba. A pití čaje se dá dobře kombinovat i s metodami asistované reprodukce. Doporučuji říci o tom svému lékaři, který s Vámi v centru pracuje.

Takže pití bylinkového čaje doporučuji všem svým známým, kterým se nedaří otěhotnět, a tedy i Vám, svým čtenářkám. Jistě, každý pochopitelně neotěhotní. Ale je to jednoduché, neinvazivní, celkem levné, nebolí to. A věřte mi, „čajových dětí“  jsem za těch 15 let viděla dost!

Mohla by to pro Vás být metoda první volby.

Takže dobrou chuť😊

Tady si přečtěte příběh Karolíny, která podstoupila čajovou kůru, přečtěte si, jak jí to pomohlo. A pak rozhovor s Karolínou,  velmi inspirativní.

Vaše

A

Alena Dvořáková | © Copyright 2021 | Patrikorsak.cz |